برگزاری آیین شکرگزاری و آغاز عملیات اجرایی برداشت محصول گندم سال 97 در شهرستان خرم آباد

دکتر عبدالرضا بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت : برداشت گندم از 41 هزار و 700 هکتار از اراضی گندم شهرستان خرم آباد با آیین شکر گزاری برگزار شد. وی افزود : 780 هزار هکتار اراضی کشاورزی در استان وجود دارد که تنها 23 درصد آبی بوده و بخش عمده ای از آن به صورت دیم کشت می شود و حدود 90 درصد گندم دیم استان به صورت مکانیزه کشت می شود. دکتر بازدار ادامه داد : سه سال است که به خودکفایی در تولید گندم رسیده ایم و هم اکنون جزء کشور های صادر کننده این محصول استراتژیک هستیم.

دکتر عبداللهی فرماندار خرم آباد نیز در آیین شکر گزاری گندم اظهار داشت اگر قرار است تولید داخلی را تقویت کرده و کشاورزی پایداری داشته باشیم باید مردم نیز ورود پیدا کنند . وی با اشاره به وضعیت بارش ها و کمبود منابع آبی کشور گفت : در این رابطه دولت ورود کرده و اقدام به مسدود سازی چاه های غیر مجاز و برخورد با برداشت های بی رویه می کند. وی با بیان اینکه کشاورزی سنتی دیگر پاسخگوی نیاز مردم نیست ، گفت : باید به سمت استفاده از روش های نوین علمی در کشاورزی پیش برویم در ادامه با حضور دکتر عبداللهی فرماندار خرم آباد از تولید کنندگان نمونه با اهداء جوایزی قدردانی شد.

همچنین در ابتدای مراسم مهندس مراد بیرانوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد گزارشی از روند فعالیت های اجرایی و نظارتی مراحل کاشت تا برداشت گندم ، برنامه ریزی ها و تلاش های بعمل آمده کارشناسان حوزه عمل در راستای کشت مکانیزه و تولید گندم بدون سن و با کیفیت بیان کرد.

/ 0 نظر / 57 بازدید