برداشت ذرت علوفه ای در دهه سوم شهریور 97 در خرم آباد آغاز شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد ، در سال زراعی (97-96) به منظور تامین بخشی از علوفه مورد نیاز دامداران شهرستان خرم آباد ، در دو مرحله کشت بهاره و کشت دوم بعد از کشت گندم ، جو و کلزا ، حدود 600 هکتار ذرت علوفه ای در خرم آباد کشت شده و برداشت این محصول در دهه سوم شهریور آغاز و تا پایان مهر ماه 97 ادامه دارد. در همین زمینه مراد بیرانوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد اعلام کرد : پیش بینی می شود بیش از 36000 تن علوفه تر قابل سیلو توسط کشاورزان تولید و توسط دامداران ذخیره گردد. وی ادامه داد امکانات مکانیزه ، کاشت ، داشت و برداشت ذرت علوفه ای با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت در سال های گذشته و جاری تهیه و در اختیار کشاورزان و علوفه کاران قرار گرفته است.

مهندس بیرانوند ادامه داد : بیش از 5000 کیسه انواع کودهای شیمیایی ، حدود 20 تن بذور اصلاح شده ذرت علوفه ای پر محصول و زودرس به منظور کاهش مصرف آب در اختیار کشاورزان حوزه عمل قرار گرفته و کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی 65 پهنه حوزه عمل ، به طور ویژه در جهت مصرف بهینه کود شیمیایی ، سم و آب ، بر عملیات کاشت ، داشت و برداشت نظارت مداوم داشته اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد در خاتمه گفت : بیش از 20 هزار تن از تولید ذرت علوفه ای خرم آباد توسط دامداران صنعتی و نیمه صنعتی حوزه عمل شهرستان ، ذخیره سازی و سیلو می شود و حدود 15 هزار تن مازاد علوفه تولیدی مازاد بر نیاز به شهرستان های همجوار و استان های همدان ، اصفهان ، قم ، تهران ، مرکزی و ... حمل می گردند./.

/ 0 نظر / 65 بازدید