پایگاه اطلاع رسانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد

ارائه گزارش فعالیت ها ، عملکرد و برنامه ها

عملیات جوجه ریزی مرغداری های شهرستان خرم آباد در خرداد ماه سال جاری انجام شد

مهندس مراد بیرانوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد اعلام کرد عملیات جوجه ریزی در مرغداری های حوزه عمل شهرستان خرم آباد در خرداد ماه جاری به تعداد 435370 قطعه انجام گرفت وی اضافه کرد پیش بینی می شود با این مقدار جوجه ریزی میزان تولید گوشت سفید در مرغداری به میزان 827 تن، در نیمه دوم تیر ماه سال جاری روانه بازار مصرف شود./.

  
نویسنده : حوزه مدیریت ; ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳۱
تگ ها :

عملیات پیوند باغات پسته در شهرستان خرم آباد آغاز شد

مهندس مراد بیرانوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد اعلام کرد در راستای برنامه اصلاح ،احیاء و توسعه باغات عملیات پیوند 3290 اصله درخت پسته در قالب 10 هکتار باغات شهرستان خرم آباد زیر نظر کارشناسان خبره و باسابقه با بهره گیری از جوانه ارقام احمدآقایی، اکبری و فندوقی با هدف حمایت از باغداران پسته کار و افزایش کیفیت و کمیت محصول تولیدی آغاز شد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد اظهار امیدواری کرد با اجرای این برنامه بتوانیم فرهنگ پسته کاری را به منظور افزایش معیشت باغداران در سطح قابل توجه ای ترویج نمائیم.

  
نویسنده : حوزه مدیریت ; ساعت ٦:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧

افتتاح و بهره برداری از 14 طرح تولیدی و اشتغالزا در هفته جهاد کشاورزی در شهرستان

مهندس مراد بیرانوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد ضمن عرض تبریک فرارسیدن هفته جهاد کشاورزی(21 الی 27 خرداد ماه) به تمامی کشاورزان، بهره برداران و دست اندرکاران بخش کشاورزی که به حتم در تامین نیازهای غذایی مردم و تولیدات محصولات استراتژیک نهایت تلاش و کوشش خود را به کار میگیرند به بیان چگونگی افتتاح و بهره برداری از پروژه های تولیدی و اشتغالزا جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد در این هفته پرداخت وی اظهار کرد با یاری خداوند متعال و در راستای منویات مقام عظمای ولایت و سیاست های دولت تدبیر و امید در جهت تحقق اهداف تولیدی و ایجاد اشتغال تعداد 14 پروژه در هفته جهاد کشاورزی افتتاح می گردد که از این تعداد 9 پروژه مربوط به بخش دام و طیور و 5 پروژه مربوط به بخش آب و خاک توسط مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح و شروع بکار نمودند وی اضافه کرد در بخش دام و طیور با افتتاح 7 پروژه پرورش مرغ گوشتی در حوزه شهرستان سالیانه تعداد 600 هزار قطعه مرغ گوشتی با تولید 1000 تن گوشت سفیدو یک پروژه پرورش شتر مرغ با ظرفیت 100 قطعه در هر دوره و تولید سالیانه 60 تن گوشت شتر مرغ افتتاح گردید در مجموع میزان تولید گوشت سفید شهرستان در سال از مرز 15300 تن می گذرد همچنین یک واحد پرواربندی گوساله به ظرفیت 49 راس و تولید 40 تن گوشت قرمز مورد بهره برداری قرار گرفت میزان اعتبار تخصیص داده شده به  طرح های بخش دام و طیور حدود سی و هفت میلیارد و ششصد میلیون ریال می باشد که مبلغ بیست و نه میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون ریال آن  از محل صندوق توسعه ملی توسط بانک های عامل به بهره برداران پرداخت شده است و زمینه اشتغال 22 نفر فراهم گردید. در بخش آب و خاک با افتتاح 5 پروژه  آبیاری تحت فشار حدود 60 هکتار از اراضی مزروعی دیم به آبی تبدیل شد.  در این راستا میزان اعتبار تخصیص داده شده مبلغ چهار میلیارد و سیصد و هفتاد و هشت میلیون ریال بوده که مبلغ حدود سه میلیارد ریال آن توسط صندوق حمایت بخش کشاورزی به صورت یارانه و بلاعوض به بهره برداران پرداخت شده است و زمینه اشتغال 15 نفر را فراهم نموده است. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد اظهار امید واری کرد با حمایت و عنایت مسئولین محترم بتوان زمینه افزایش تولیدات زراعی، باغی و دامی را فراهم ساخته و در جهت افزایش تولید محصولات استراتژیک و اشتعالزا در توسعه شهرستان گام های بلند و موثری برداشت. 

  
نویسنده : حوزه مدیریت ; ساعت ٤:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٦

رهاسازی زنبور براکون در مزارع نخود مرکز جهاد کشاورزی گریت شهرستان خرم آباد

مهندس مراد بیرانوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد اعلام کرد در راستای سیاست های کاهش مصرف سموم شیمیایی و تولید محصولات سالم و ارگانیک عملیات مبارزه بیولوژیکی بر علیه آفت کرم پیله خوار نخود ( هلیوتیس) با رها سازی زنبور براکون در مزارع نخود مرکز جهاد کشاورزی گریت حوزه عمل این شهرستان در سطح 800 هکتار انجام گرفت. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد اظهار امیدواری کرد با ترویج سیاست های کاهش مصرف سموم شیمیایی بتوان روند تولید محصولات سالم و ارگانیک را در منطقه گسترش داد.

  
نویسنده : حوزه مدیریت ; ساعت ٤:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٤
تگ ها :

برداشت محصول کلزا در حوزه عمل جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم اعلام کرد : برداشت محصول دانه روغنی کلزا در مناطق جنوبی خرم آباد آغاز شد . کار برداشت کلزا با هد مخصوص کلزا که توسط جهاد کشاورزی در اختیار کمباین دار طرف قرار داد قرار گرفته برداشت میشود .

مهندس بیرانوند افزود : شرکت دانه های روغنی آمادگی دارد که محصول برداشت شده را به قیمت تضمینی و  مصوب  22000 ریال در محل مزرعه از کشاورزان خریداری نماید .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد همچنین اعلام کرد : پیش بینی میشود که در پایان فصل برداشت کلزا بیش از 200 تن دانه روغنی  کلزا در حوزه عمل جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد تحویل شرکت دانه های روغنی استان گردد .

وی اظهار امید واری کرد که در سال زراعی 95-94  با ترویج شیوه های نوین کشت و آبیاری و اجرایی شدن برنامه کشت استراتژی و پهنه بندی مزارع و همچنین  وارد شدن کشت دانه روغنی کلزا در برنامه آیش و تناوب کشاورزان حوزه عمل ، سطح زیر کشت کلزا تا هزار هکتار ترویج و افزایش یابد .

  
نویسنده : حوزه مدیریت ; ساعت ٩:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۱٤

عملیات کاشت ذرت علوفه ای در شهرستان خرم آباد آغاز شد

مهندس مراد بیرانوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد اعلام کرد  کشت ذرت علوفه ای درسطح شهرستان خرم آباددر دو مرحله  کشت اول و کشت دوم صورت می گیرد. وی اضافه کردپیش بینی می شود حدود 500 هکتار ذرت علوفه ای زود رس و میان رس توسط کشاورزان ذرت کار کشت شود و در صورت تحقق این میزان سطح کشت، با نظارت و مدیریت کارشناسان و مروجین مستقر در مراکز جهاد کشاورزی حوزه عمل این مدیریت بیش از  30 هزار تن ذرت علوفه ای قابل سیلو کردن تولید شود. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد افزود با تولید این مقدار ذرت علوفه ای بتوان علاوه بر طرف نمودن نیاز علوفه ای واحد های گاوداری شهرستان، مازاد تولید نیز بتواند نیاز بازار مصرف واحد های دامداری استان و استان های همجوار را تامین نماید.

  
نویسنده : حوزه مدیریت ; ساعت ٦:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۱٢
تگ ها :

عملیات مبارزه شیمیایی با آفت سن برگشتی مزارع جو در شهرستان خرم آباد آغاز شد

مهندس مراد بیرانوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد اعلام کرد با توجه به شروع برداشت مزارع جو در شهرستان خرم آباد و احتمال برگشت سن مزارع برداشت شده جو به سمت مزارع گندم، اکیب های مجهز این مدیریت به منظور مبارزه شیمیایی موثر با سن برگشتی در مناطق آلوده مشغول به فعالیت می باشند. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد اظهار امیدواری کرد عملیات سن کوبی و مبارزه شیمیایی با آفت سن برگشتی بتواند از آسیب احتمالی به مزارع گندم جلوگیری نماید و در سال آینده از افزایش جمعیت آفت سن در کانون های مستعد جلوگیری نماید.

  
نویسنده : حوزه مدیریت ; ساعت ٤:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۱٢
تگ ها :

برداشت گندم از سطح 50000 هکتار از مزارع شهرستان خرم آباد آغاز شد

مهندس مراد بیرانوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد اعلام کرد کار برداشت گندم در مناطق جنوبی خرم آباد در اوایل خرداد با استفاده از 100 دستگاه کمباین بومی و غیر بومی آغاز شد وی اضافه کرد حدود 40 درصد کمباین های برداشت بومی و 60 درصد غیر بومی می باشند و کار نظارت بر کیفیت عملیات برداشت این کمباین ها توسط 14 اکیب ثابت و سیار این مدیریت انجام می گیرد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد افزود تعداد 8 کمیسیون خرید گندم در سطح شهرستان کار خرید تضمینی گندم را انجام می دهند که 4 کمیسیون خرید مجتمع وحدت، کارخانه آرد ایران عشایر، کارخانه آرد امید، کمیسیون سیار اتحادیه عشایری در بخش مرکزی آماده خرید تضمینی گندم کشاورزان به نرخ مصوب می باشند و مابقی کمیسیون ها در مناطق سردسیر ظرف مدت یکماه آینده عملیات خرید تضمینی را آغاز خواهند کرد. مهندس مراد بیرانوند نرخ خرید تضمینی گندم معمولی نان را به ازای هر کیلو مبلغ 11550 ریال و گندم دوروم را مبلغ 11880 ریال اعلام کرد.

  
نویسنده : حوزه مدیریت ; ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٩
تگ ها :

به پرشین بلاگ خوش آمدید

بنام خدا

كاربر گرامي

با سلام و احترام

پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان

در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
support[at]persianblog.ir

و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
abuse[at]persianblog.ir
تماس حاصل فرماييد.

با تشكر

مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
مهدي بوترابي

http://ariagostar.com   
نویسنده : پرشین بلاگ ; ساعت ۳:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٤
تگ ها :